1. انجام عملیات بسته بندی مواد غذایی دارای چندین هدف مهم از جمله محافظت از مواد غذایی، حفظ ویژگیهای حسی و ظاهری و کیفیت آن و ارائه اطلاعات ماده غذایی به لحاظ تولید و ساختار ترکیبی آن میباشد.

بسته بندی مواد غذایی در سه گروه اولیه – ثانویه و ثالثیه میباشد که در ذیل به هریک از آنها اشاره میگردد.

بسته بندی اولیه مواد غذایی
آن دسته از موادی هستند که در ارتباط با مواد غذایی هستند لذا رعایت بهداشت از اهم موارد میباشد . نقش آنها در خصوص محافظت از محصول در برابر خرد شدن ، نور، گرما و تسهیل در نگهداری و توزیع و نیز فراهم کردن نیازهایی مانند ایمنی و شفافیت محصول است. در این بخش از بسته بندی استفاده از پوششی با جنسی متناسب با نوع ماده غذایی مانند پلاستیک، شیشه، سلفون و … و یا استفاده از مواردی مانند تزریق گاز ازت جهت حفاظت از محصول در برابر ضربه و خرد شدن میباشد.

بسته بندی ثانویه مواد غذایی
این نوع بسته بندی برای حفاظت فیزیکی از محصول استفاده میشود و معمولا بصورت چندتایی با پوششی از جعبه یا پلاستیک ( شیرینک) در اطراف آن میباشد. این نوع بسته بندی میتواند حاوی اطلاعاتی مانند نوع، تعداد محصول، تاریخ تولید، بچ نامبر و … را ارائه میدهد.

بسته بندی ثالثیه مواد غذایی
بسته بندی های ثانویه جهت حمل آسان و جلوگیری از صدمات فیزیکی در حین حمل نیاز به بسته بندی نهایی باعنوان ثالثیه دارند. در این نوع بسته بندی چندین بسته بندی ثانویه توسط ماشین آلاتی مانند تسمه کش، استرچ پالت ، هود استرچ ، شیرینک پالت و … بسته بندی میشوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *