معایب دستگاه دست دوم

چرا برای مواد غذایی دستگاه دست دوم نخریم؟ چه ویژگی هایی در دستگاه دست دوم وجود دارد که ما را از خرید آن منصرف می کند؟ اگر شما هم قصد خرید دستگاه دست دوم را دارید حتما این مطلب را تا انتها مطالعه کنید تا با انتخاب اشتباه در خرید ماشین آلات صنعتی کارکرده مواد غذایی خود را متضرر نکنید!
در این مطلب به صورت خیلی ساده و روان با شما صحبت می کنیم تا برای همیشه به نتیجه ای برای خریدن یا نخریدن دستگاه استوک برسیم.
شاید خیلی وقت ها شنیده ایم که می گویند دستگاه بسته بندی، خشک کن، آسیاب، بوجاری و ماشین آلات پرکن دست دوم نخرید و برای این حرف دلایل متقاعدکننده و قابل توجهی نیز وجود دارد.

معایب کلی دستگاه دست دوم مواد غذایی در یک نگاه

به دستگاه بسته بندی دست دوم و یا حتی سایر ماشین آلات خط تولید دست دوم مواد غذایی ایرادات زیادی وارد می شود. مشکلاتی که اگر به آن توجه نشود عواقب بسیار زیان باری را به همراه دارد.
به صورت خلاصه این ایرادات را بیان می کنیم:

 1. دستگاه دست دوم مشکل فنی داشته باشد
 2. قطعا گارانتی دستگاه به اتمام رسیده است
 3. ممکن است خدمات پس از فروش نداشته باشد
 4. قطعات جانبی دستگاه از آن جدا شده باشد
 5. مشکلی در مالکیت دستگاه استوک بوجود آید

اگر از خرید دستگاه دست دوم پشیمان شده اید صبر کنید! هنوز تمام نشده و میخواهیم نکات جالب تری از این ماشین آلات را به شما بگوییم. با دانستن این مطالب می توانید تمام مشکلات ذکر شده در بالا را رفع کنید و در واقع اگر میخواهید دستگاهی نو را با قیمت دستگاه دست دوم خریداری کنید، راهکار آن را در اینجا آورده ایم.
معایب خرید ماشین استوک و رفع این مشکلات را در اینجا بیان می کنیم:

مشکل فنی دستگاه دست دوم

اولین و مهم ترین مسئله ای که هنگام خرید دستگاه دست دوم به ذهن تان می رسد مشکل قطعات سخت افزاری دستگاه است که واقعا بزرگترین معضل است.
هنگامی که برای خرید دستگاه دست دوم به فروشنده یا همان صاحب دستگاه مراجعه می کنید، دستگاه را برای شما روشن می کند، مقداری بسته بندی تولید کرده و سپس با اطمینان دستگاه را خریداری می کنید. اما ممکن است این دستگاه بعد از چند روز که برای شما کار کرد، از کار بیفتد و مشکلات اساسی برای آن ایجاد شود.
در واقع دستگاه مذکور دچار مشکلی بوده که نه صاحب دستگاه از آن خبر داشه و نه شما که خریدار هستید!
این مشکل در بسیاری از خرید و فروش های دستگاه کارکرده و استوک مواد غذایی رخ می دهد و از اساسی ترین معایب خرید دستگاه دست دوم است اما راه حل چیست؟!

تعمیرات دستگاه دست دوم
تعمیرات دستگاه دست دوم

روش حل این مشکل: زمانی که برای بازدید از دستگاه کارکرده تشریف میبرید و یا هنگامیکه تصمیم خود را در خرید دستگاه خاصی گرفته اید، حتما از متخصص و کارشناس ماشین آلات بخواهید تا دستگاه مورد نظر را بررسی کنید. با بازدید کارشناس تمامی معایب فنی دستگاه که ممکن است مشکلاتی را در آینده دور و نزدیک ایجاد کند آشنا می شوید.

اتمام گارانتی دستگاه بسته بندی دست دوم

ماشین آلات کارکرده و دست دوم حتی با اینکه مدت زیادی از خرید آن ها نگذشته باشد، گارانتی آن به اتمام می رسد.
برای مثال دستگاهی که تنها دو سال کارکرده و یا حتی اگر در این مدت کاری هم نکرده باشد، گارانتی آن تمام شده و شرکت سازنده دستگاه، مسئولیتی بابت آن ندارد زیرا معمولا شرکت های تولیدکننده ماشین آلات صنعتی مواد غذایی، دستگاه های خود را از یک سال الی حداکثر دو سال ضمانت می دهند و بعد از این تاریخ تنها از خدمات پس از فروش آن می توان استفاده کرد.

گارانتی دستگاه بسته بندی دست دوم
گارانتی دستگاه بسته بندی دست دوم

راه حل: بهتر است گارانتی دستگاه را نادیده بگیرید. حتی دستگاه بسته بندی نو هم خریداری کنید، شرکت سازنده خدمات خوبی بابت گارانتی ارائه نمی دهد و صرفا یک نام از گارانتی برایتان باقی می ماند.
بهتر است به جای توجه به زمان گارانتی، تمام وقت خود را برای پیدا کردن شرکت سازنده خوب بگذارید تا دستگاه به گونه ای باشد که نیازی به استفاده از گارانتی نشود.
در هر صورت اگر باز هم به دنبال دستگاهی هستید که گارانتی داشته باشد، می توانید از همکاران ما در استوک ماشین کمک بگیرید. ما دستگاه هایی در نمایشگاه ماشین آلات مان داریم که گارانتی دارند و هنوز یکسال هم از زمان ساخت شان نگذشته است.
در مطلب قبل پیرامون گارانتی دستگاه بسته بندی دست دوم صحبت کردیم و به صورت مفصل توضیح دادیم. می توانید با کلیک روی عبارت گارانتی دستگاه بسته بندی دست دوم اطلاعات بیشتری در این مورد کسب کنید.

عدم ارائه خدمات پس از فروش برای دستگاه دست دوم

از معایب دیگر خرید دستگاه دست دوم این است که گاهی شرکت سازنده دستگاه، حاضر به ارائه خدمات پس از فروش نیست.
این امر دلایل مختلفی دارد که در مطلبی به صورت مفصل آن را توضیح خواهیم داد اما بصورت خلاصه مهم ترین آن ها موارد زیر هستند.

 1. شرکت سازنده خدمات پس از فروش خوبی نداشته باشد.
 2. اولین خریدار دستگاه از شرکت، معوقاتی بابت دستگاه داشته باشد.

برای مورد اول بهترین راهکار شناسایی شرکت های سازنده و خدمات آن ها است که ارتباطی به دستگاه دست دوم و یا نو ندارد. یعنی اگر دستگاه نو هم از آن شرکت خریداری کنید، خدمات خوبی دریافت نمی کنید.
و اما مورد دوم که بسیار رایج است راهکاری بهتر دارد. بر روی هر دستگاه پلاکی درج شده و بر روی پلاک شماره سریال دستگاه مشخص است. فقط کافی است کد مندرج بعنوان شماره سریال دستگاه را به شرکت سازنده بگویید تا تمامی اطلاعات آن (تاریخ ساخت دستگاه، ارائه خدمات پس از فروش و سایر نکاتی که برای اطمینان از خرید لازم دارید) را به شما بگویند.

نبود تعدادی از قطعات روی ماشین آلات دست دوم

برای ما زیاد پیش آمده که مشتری مراجعه می کند و میگوید: دستگاه دست دوم نمیخرم چون دفعه قبلی که خریدم، به من گفته بودند این دستگاه تاریخ هم میزند اما وقتی استفاده کردم متوجه شدم که اینطور نیست!
یا می گویند: فروشنده گفته این دستگاه بسته بندی 10 گرمی نمک را تولید می کند اما من نتوانستم 10 گرم سماق بسته بندی کنم!

رول سلفون دستگاه بسته بندی

اینجاست که میگوییم باید دقت می کردید. باید این مطلب را می خواندید تا کاری که در بالا اشاره کردیم (وجود کارشناس برای بازدید ماشین آلات و تایید صحت آن) را انجام میدادید. زیرا در خوشبینانه ترین حالت، نه شما اطلاع داشتید و نه صاحب قبلی دستگاه تا فرضا بتوانید وجود دستگاه تاریخ زن را تشخیص دهید!

مالکیت دستگاه دست دوم مواد غذایی

در برخی موارد پیش میاید که صاحب دستگاه از فروش آن راضی نباشد. برای مثال شریک و همکار صاحب دستگاه برای فروش اقدام کرده باشد و مالک از این انتفاق بی خبر باشد.
راه حل این موضوع: همانگونه که گفتیم، هر کدام از ماشین آلات صنعتی مواد غذایی اصطلاحا پلاکی بر روی خود دارند که مشخصات دستگاه بر روی آن قید شده و تمامی مشخصات دستگاه کارکرده را می توان از شرکت سازنده استعلام گرفت.
یکی از مواردی که از طریق شماره سریال دستگاه قابل پیگیری است نام صاحب دستگاه و یا نام شرکت مورد نظر است. بر این اساس بهتر است هنگام خرید دستگاه صنعتی دست دوم، فروشنامه ای میان خریدار و فروشنده منعقد شود تا مالکیت دستگاه به خریدار واگذار شود.

بالاخره دستگاه دست دوم بخریم یا نه؟!

با توجه به قیمت دستگاه نو برای انواع مواد غذایی، خرید دستگاه کارکرده برای بسیاری از افراد به صورت یک ریسک بزرگ تلقی می شود که در واقع اینطور نیست.

زیرا با توجه به مسائلی که در بالا گفتیم و راه حل هایی که ارائه شد، می توانید انتخاب دقیقی برای خرید ماشین آلات کارکرده داشته باشید و نگرانی ای بابت خرید آن ها نداشته باشید.

امتیاز این نوشته
درحال ارسال
امتیاز شما به مطلب 5 (6 امتیاز)

2 thoughts on “معایب خرید دستگاه دست دوم مواد غذایی”

 1. سلام
  از خودروی دست دوم خیری ندیدیم البته برمیگرده به سالها پیش
  البته نظر شخصی بنده اینه که وقتی کاشناسی بشه دستگاه دست دوم خیلی بهتره چون دستگاه آببندی شده یا به عبارتی قلنج دستگاه گرفته شده
  بنظرم شما بهترین کار رو میکنید که دستگاه با کارشناسی کارشناسهای شما تحویل داده میشه
  سوال: اگر بعد از خرید از شما بعد از مدتی خراب شد به هر دلیلی شما سرویس دهی میکنید یا شرکت سازنده ؟

  1. سلام بله هر محصولی که دست دوم خریداری شه معایب و مزایایی داره.
   همه ی دستگاه های “استوک ماشین” کارشناسی شده و به در مورد سلامت دستگاه به شما اطمینان میدیم (هنگام فروش، قرارداد منعقد میشه) همچنین خدمات پس از فروش این دستگاه ها با ماست.
   سعی کردیم با این کارها نگرانی ای بابت خرید دستگاه کارکرده نداشته باشید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.