دستگاه-بسته-بندی-پودری-چیست

دستگاه بسته بندی پودری دست دوم چه تفاوتی با دستگاه بسته بندی نو دارد؟ کاربرد این دستگاه چیست و چگونه باید از آن استفاده کرد؟

در این مطلب با زبانی ساده و قابل درک به این سوالات و بسیاری از پرسش های دیگر پاسخ می دهیم. همچنین با مطالعه این صفحه می توانید دستگاه بسته بندی خوب را از دستگاه های بسته بندی بی کیفیت تشخیص دهید.

بنابراین به اساسی ترین پرسش هایی که خریداران دستگاه بسته بندی پودری از ما می پرسند مراجعه می کنیم!

سوال اول این است که کاربرد دستگاه بسته بندی پودری چیست و چه محصولاتی را می توانیم با این دستگاه دست دوم بسته بندی کنید؟

کاربرد دستگاه بسته بندی پودری دست دوم

دستگاه بسته بندی ذکر شده، می تواند انواع ادویه جات از جمله فلفل سیاه، فلفل قرمز، نمک طعام، زردچوبه را در سلفون، متالایز و لفاف های مشابه که به صورت رولی هستند بسته بندی کند. لذا اگر دنبال دستگاه کارکرده مناسبی برای ادویه جات هستید، دستگاه بسته بندی پودری را انتخاب کنید.

بسته بندی ادویه جات

تصویر بالا متعلق به یک بسته بندی زردچوبه با طراحی جدید و زیبا است که توسط دستگاه بسته بندی پودری تولید و بسته بندی شده.

البته بیان این نکته نیز الزامی است که علاوه بر این محصولات، بسته بندی پودرهای شیمایی و دارویی هم با دستگاه بسته بندی پودری انجام می شود.

جنس بسته بندی ادویه جات و مواد پودری با این دستگاه

همانطور که در بالا اشاره کوچکی کردیم، این دستگاه محصولات پودری را تنها در سلفون و لفاف های رولی بسته بندی می کند بنابراین نباید انتظار استفاده از این دستگاه جهت بسته بندی ادویه جات در قوطی را داشته باشیم.

پس برای بسته بندی ادویه جات در قوطی چه کنیم؟

جهت بسته بندی ادویه در قوطی باید دستگاه قوطی پرکن پودری دست دوم یا نو را خریداری کنید. دستگاه قوطی پرکن پودری، ادویه جات را درون قوطی می ریزد و با دستگاه درب بند، درب قوطی و بطری های پر شده را می بندد.

در اینجا تصاویری از رول سلفون در کنار بسته بندی نهایی تولید شده قرار داده ایم.

محدوده وزنی بسته بندی ادویه و پودری جات

دستگاه بسته بندی پودری دست دوم و نو ساخت شرکت های مختلف، ادویه جات پودری را در محدوده وزنی 10 گرم الی 2 کیلوگرم بسته بندی می کنند.

اما اگر به دنبال بسته بندی ادویه جات در اوزان کمتر از 10 گرم هستید، باید دستگاه بسته بندی ساشه پودری دست دوم تهیه کنید که مخصوص بسته بندی تک نفره ادویه جات است. با کلیک روی نام دستگاه مورد ساشه، به صفحه مربوطه هدایت شده و می توانید لیست ماشین آلات فروشی را مشاهده کنید.

انواع دستگاه بسته بندی پودری

دستگاه بسته بندی پودری را از نظر نوع کاربری می توان به دو قسم تقسیم کرد:

  1. دستگاه بسته بندی پودری خانگی
  2. دستگاه بسته بندی پودری صنعتی

منظور از انواع خانگی این نیست که بتوانید این ماشین آلات را در خانه و آشپزخانه کنید! بلکه فقط با تغییر مواردی، استفاده از دستگاه بسته بندی پودری در مکان های کوچک تری مانند پارکینگ منازل یا کارگاه های کوچک خانگی فراهم شده است.

مهم ترین تفاوت های این دو نوع دستگاه را در اینجا می شماریم:

  • دستگاه بسته بندی پودری خانگی ابعاد کوچکتری نسبت به انواع صنعتی دارد.
  • این دستگاه با برق تک فاز کار می کند اما دستگاه بسته بندی پودری صنعتی نیازمند برق سه فاز است.

برای درک بهتر تصویری از دستگاه بسته بندی پودری خانگی قرار می دهیم. در این تصویر تنها ارتفاع دستگاه است که از انواع صنعتی کوتاه تر است و تفاوت دیگری مشهود نیست.

چنانچه تفاوت دیگری میان این دو دستگاه یافتید یا تجربه ای خاصی در این مورد دارید، می توانید در قسمت کامنت ها با کاربران دیگر به اشتراک بگذارید.

جنس بدنه دستگاه بسته بندی پودری دست دوم

شرکت های سازنده دستگاه بسته بندی پودری، جنس قسمت های مختلف دستگاه را از مواد متفاوتی می سازند اما نقطه اشتراکی در ساخت این دستگاه ها وجود دارد.

شرکت سازنده دستگاه، بدنه این ماشین آلات را از جنس آهن می سازد که برای جلوگیری از زنگ زدگی و همچنین زیبایی دستگاه، رنگ کوره ای پودری (الکترواستاتیک) به آن میزنند.

اما قطعات داخلی دستگاه بسته بندی پودری و سایر دستگاه های بسته بندی که برای مواد غذایی به کار می روند، از جنس استیل ضد زنگ است.

در قوانینی که برای بسته بندی مواد غذایی وجود دارد، استیل بودن قسمت های داخلی ماشین آلات یک الزام بوده و شرکت های تولیدکننده مکلفند این موضوع را رعایت کنند.

البته دو نکته جالب را هم خوب است بدانید:

نکته اول: اگر قصد بسته بندی مواد غذایی را ندارید، لزومی بر استفاده از قطعات استیل هم نخواهید داشت.

نکته دوم: برای محصولات خاص باید علاوه بر قسمت های داخلی دستگاه، جنس بدنه آن هم از استیل باشد.

این دو نکته جزو استثنا در تولید دستگاه بسته بندی پودری هستند و برای بسته بندی ادویه جات همان شرایط عادی (جنس بدنه از آهن و قطعات داخلی استیل) کفایت می کند که تقریبا در تمامی ماشین آلات بسته بندی پودری دست دوم رعایت شده است.

قیمت دستگاه بسته بندی پودری دست دوم

بدیهی است که تمامی ماشین آلات کارکرده قیمت ارزان تری از دستگاه بسته بندی نو دارند که این امر باعث می شود تمایل به خرید دستگاه دست دوم و استوک بیشتر از دستگاه نو باشد.

این تمایل در سال های اخیر بیشتر شده و خرید و فروش دستگاه بسته بندی پودری کارکرده با سرعت بالایی در کشور انجام می شود.

در مطالب آموزشی گذشته پیرامون نحوه قیمت گذاری دستگاه بسته بندی دست دوم بیان شده که قیمت یک دستگاه دست دوم به میزان کارکرد آن، سال تولید، شرکت سازنده دستگاه، میزان متقاضی خرید و حتی به مواردی نظیر مکان فعلی آن بستگی دارد.

در وب سایت استوک ماشین قیمت خرید و فروش دستگاه بسته بندی پودری دست دوم را در زیر هر دستگاه نوشته ایم.

لیست دستگاه بسته بندی پودری دست دوم

مشاهده ماشین آلات کارکرده به صورت یکجا همراه با مشاوره رایگان، می تواند بهترین موقعیت برای کسانی باشد که قصد خرید این دستگاه را دارند.

در وب سایت شرکت استوک ماشین، لیست کاملی از دستگاه بسته بندی پودری دست دوم به همراه قیمت خرید و فروش آن را قرار داده ایم.

شما ابتدا با کلیک روی عبارت لیست دستگاه بسته بندی پودری دست دوم به صفحه ماشین آلات مراجعه کرده و سپس با کلیک روی هر کدام از ماشین آلات کارکرده که به نظرتان مناسب است، به تمامی اطلاعات آن دست یابید.

همچنین می توانید با عضویت در کانال تلگرام و اینستاگرام استوک ماشین، از جدیدترین ماشین آلات کارکرده با خبر شوید.

امتیاز
درحال ارسال
امتیاز شما به مطلب 4.79 (14 امتیاز)

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.